Nauczyciel Roku 2023

Nasz nauczyciel – Artur Gocki laureatem konkursu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kategorii:
Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023!

,,

nauczycel
roku
Artur Gocki
Zaszczytne wyróżnienie przyznane zostało w dniu 19 października, podczas uroczystej gali w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku w konkursach zgłoszono łącznie aż 189 kandydatów. Artur Gocki pracuje z dziećmi i młodzieżą z dysfunkcją narządu słuchu i innymi niepełno sprawnościami od trzydziestu lat. Uczy przedmiotów zawodowych w fotografii, informatyce,  technologii multimediów. Kreatywny, twórczy, ciekawy świata i otaczających go ludzi. W pracy wykorzystuje nowatorskie i nieszablonowe metody edukacyjne w celu podniesienia jakości nauczania. Jego uczniowie czują się docenieni i wyróżnieni, a on sam pokazuje, że każdy w społeczeństwie jest ważnym i wartościowym człowiekiem. Dzięki jego wsparciu podopieczni pokonują własne ograniczenia i zdobywają laury w życiu szkolnym i osobistym.

Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku odbyły się już po raz siódmy. Celem konkursu jest wyróżnienie wielkopolskich placówek, które kształtują wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postawy nowoczesnego Wielkopolanina oraz uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań swoim uczniom, rozwijanie w nich poczucia patriotyzmu regionalnego,  cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym.

Tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023 otrzymali: Izabela Lawrenz – Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja” w Gnieźnie, Małgorzata Trybuś z Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ’56 w Poznaniu. Tytuł Wielkopolska Szkoła Roku 2023 otrzymali: II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie.

Uroczystą oprawę gali oraz udział znanych artystów zapewnił Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego jako organizator tego ważnego i pięknego wydarzenia.

Gratulując wszystkim zwycięzcom i laureatom,  jesteśmy dumni z wyróżnienia Artura Gockiego.  Cieszymy się, iż  nasz Ośrodek jest widoczny w przestrzeni wielkopolskiej edukacji.